Адміністратор

Адміністратор

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco nisi.

 

На виконання указів Президента України від 9 листопада 2007 року № 1078 “Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика” від 28 листопада 2007 року №1155 “Про деякі заходи щодо піднесення ролі української мови”, відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 р. №168, з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу  в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені відомого мецената Петра Яцика. Конкурс проводиться за олімпійською системою (у декілька етапів) і дозволяє визначити кращих знавців на загальноколеджівському, обласному та Всеукраїнському рівнях.

7 грудня 2017 року на базі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання проведено ІІ етап ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь  студенти з 30 вищих навчальних закладів області. Приємно відзначити, що студентка другого курсу спеціальності «Обслуговування програмних систем та комплексів» Дедерчук Софія Петрівна представляла  наш навчальний заклад на рівні області. За результатами перевірки конкурсних робіт учасників студентка зайняла ІV місце.  

Вітаємо студентку та її наставника. Бажаємо у подальшому творчих звершень.

В сучасних умовах розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні значно зростає роль правової освіти і правового виховання населення, що викликано ускладненням економічних і політичних процесів, соціальних відносин. Без глибоких правових знань розвиток суспільства неможливий. Правова освіта і правове виховання передбачає створення системи навчання і виховання, направленої на формування нового, вищого рівня правової культури особистості, її ціннісних орієнтирів та активної позиції, як члена громадянського суспільства. Уже традиційно в грудні кілька років поспіль в Україні на державному рівні відзначається Всеукраїнський тиждень права.  Викладачі та студенти юридичного відділення Надвірнянського коледжу НТУ беруть активну участь по реалізації плану заходів з проведення Всеукраїнського тижня права, які затверджені нормативними документами коледжу.

04.12.2017 року було проведено інформаційно-профорієнтаційний день відкритих дверей юридичної клініки, під час якого викладачем Квасняком М.В. та студентами четвертого курсу юридичного відділення були проведені консультативні зустрічі з пересічними надвірнянцями та гостями міста на тему “Як захистити своє право?”

    

05 грудня 2017 року працівниками Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області спільно із відділом «Надвірнянське бюро правової допомоги» проведено відкритий лекторій зі студентами ІІІ-ІV курсів коледжу.

Завдяки живому спілкуванню студенти мали змогу дізнатись про сервіси та проекти Міністерства юстиції України та як захищати свої права у повсякденному житті!

Так, начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Катерина Шумська спільно із заступником начальника даного управління Ярославом Левкуном ознайомили присутніх із проектом Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО», як боротись із корупцією у навчальних закладах. Особливу увагу зосереджено на порядку проходження конкурсів на посади державної служби та можливістю стажування в органах та установах юстиції.

 

 

"Ми впевнені, тісна співпраця між студентством та досвідченими фахівцями, визначатиме роль правової освіти задля утвердження правової, духовно багатої України", – зазначив директор коледжу Ростислав Нагорний. Колеги-юристи були  приємно вражені зустріччю, теплим спілкуванням, оскільки саме на авторитеті правознавців будується повага і довіра громадян до держави. Практикуючі правники побажали студентам юридичного відділення успіхів та наснаги у навчанні, висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю. 

  

  

Згідно плану заходів проведення Всеукраїнського тижня права 06.12 2017р. під орудою викладача Бакоти І.І. було проведено майстер – клас у формі діалогового майданчика  з провідними юристами. Гостею заходу була Марія Сметанюк – начальник служби у справах дітей Надвірнянської РДА. Було обговорено нормативні акти, які регламентують права людини і громадянина, визначені основні проблеми їх захисту.

    

Цього ж дня студентами старших курсів юридичного відділення проведено інформаційні лекції для студентів дев’яти груп першого курсу інших спеціальностей. Тема лекцій відображала правову сутність прав і свобод людини і громадянина на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Підготовкою та систематизацією матеріалів займалися викладачі Олійник М.Б. та Цюрак С.М.

  

Досить цікаву тему для дискусії боло представлено для учасників предметного гуртка “Криміналіст”(керівник Гуцуляк В.І.) та дискусійного клубу  “Істина” (Керівник Якубів В.В.), які 07.12. 2017р. провели об’єднане розширене засідання на тему: “Причини зростання злочинності в Україні. Захист прав і свобод людини і громадянина від злочинних посягань.” . Учасники дискусії відзначили, що злочинність - актуальна соціальна проблема сучасності в усьому світі, хоча своїми коренями вона простягається в далеке минуле. Причини злочинності - такі явища суспільного життя, які породжують злочинність, підтримують її існування, викликають її зростання або зниження. Щоб розібратися в різномаїтті причин і умов злочинності, повніше виявляти їх на практиці і цілеспрямовано здійснювати необхідні заходи щодо їх усунення і нейтралізації, потрібні належні їх диференціація та класифікація. 

  

  

  

  

Напротязі тижня з 04.12.2017 по 08.12.2017 в бібліотеці коледжу організовано виставку правової літератури присвячену реалізації і захисту прав і свобод людини і громадянина. Куратор виставки Плитус О.С. – завідувач бібліотекою Надвірнянського коледжу НТУ.

Продовжувала роботу юридична клініка, де правову допомогу змогли отримати як пересічні громадяни так і студенти та викладачі коледжу. Роботу клініки організовує завідувач юридичним відділенням Калинюк М.М. 

  

Практичним психологом коледжу Дзюбаком Р.Б. проведено соціологічне дослідження  на визначення рівня протиправної поведінки серед студентів коледжу.

З нагоди відзначення професійних свят та з метою продовження тісної співпраці юридичного відділення та практикуючих фахівців-юристів, викладачем Срібною Б.Р. організовано профорієнтаційні екскурсії до відповідних правничих установ. Колеги-юристи охоче діляться своєю професійною майстерністю, формують системне уявлення про практичну сторону юриспруденції та розвивають бажання застосовувати набуті теоретичні знання на практиці.

08.12.2017 на засіданні циклової комісії юридичних дисциплін було підведено підсумки проведення Всеукраїнського тижня права в Надвірнянському коледжі НТУ. Розглянуто і проаналізовано результати соціологічного дослідження рівня протиправної поведінки студентів коледжу, визначено умови і шляхи зниження протиправних діянь. Визначено необхідність проведення такого роду професійних заходів, що дає можливість орієнтуватися в обраній професії та визначити для себе шляхи професійного становлення. Представлені заходи супроводжувалось використанням різноманітних форм і методів організації навчально-виховного процесу, що сприяє формуванню у студентів навичок зібраності,  інтересу до обраної професії, виховує ставлення до проблемних явищ суспільства, розвиває бажання застосовувати набуті знання в практичній діяльності, сприяє розвитку вміння працювати творчо. 

  

8 грудня 2017 року у Надвірнянський коледж НТУ завітала Леслі Нолан – волонтер Корпусу миру США. Зустріч відбулася у кабінеті-музеї «Карпатська спадщина» з викладачами циклової комісії іноземних мов, з заступниками директора Скрипником В.С. і Дребот С.Д. та громадським активістом Володимиром Гринішаком.

Короткий екскурс в історію створення кабінету-музею «Карпатська спадщина» провела Міскевич У.Д. Велике зацікавлення і захоплення у американської гості викликали автентичні вишивки, вироби з сіна, витинанки, глиняний посуд. Фільм англійською мовою ознайомив присутніх з місцем і роллю нашого навчального закладу в системі освіти України. Під час зустрічі обговорено питання подальшої співпраці викладачів ЦК іноземних мов з волонтером Корпусу миру, можливості стажування студентів коледжу в навчальних закладах США.

 

 

 

8 грудня 2017 року у Надвірнянський коледж НТУ завітала Леслі Нолан – волонтер Корпусу миру США. Зустріч відбулася у кабінеті-музеї «Карпатська спадщина» з викладачами циклової комісії іноземних мов, з заступниками директора Скрипником В.С. і Дребот С.Д. та громадським активістом Володимиром Гринішаком.

Короткий екскурс в історію створення кабінету-музею «Карпатська спадщина» провела Міскевич У.Д. Велике зацікавлення і захоплення у американської гості викликали автентичні вишивки, вироби з сіна, витинанки, глиняний посуд. Фільм англійською мовою ознайомив присутніх з місцем і роллю нашого навчального закладу в системі освіти України. Під час зустрічі обговорено питання подальшої співпраці викладачів ЦК іноземних мов з волонтером Корпусу миру, можливості стажування студентів коледжу в навчальних закладах США.

 

 

 

З 20 по 24 листопада 2017 року в Надвірнянському коледжі Національного транспортного університету проходив методичний тиждень циклової комісії суспільних дисциплін, протягом якого було проведено наукову конференцію на тему: “Гібридна війна проти України: вистояти і перемогти” (Володимир Свягла, Олександр Колядко), вікриті заняття: з всесвітньої історії на тему: “Революції в Росії 1917 р.” (Євген Самборський), історії України на тему: “Голодомор в Україні 1932-1933 рр.” (Лариса Паньків), з предмету “Людина і світ” на тему: “Демократія” (Ярослав Божак), з культурології на тему: “Українське національне відродження” (Олександра Плитус), з психології ділового спілкування на тему: “Психологічні особливості ведення ділових переговорів” (Ростислав Дзюбак), засідання географічного клубу “Глобус” (Наталія Венцик), виховний захід на тему “Стоїть в скорботі мати-Україна, біля могил дітей стоїть…” (Галина Савчинець).

Розпочався методичний тиждень ЦК науковою конференцією на тему: “Гібридна війна проти України: вистояти і перемогти”, мета якої: довести до відома студентів сутність гібридної війни як війни нового тисячоліття, проілюструвати основні інструменти російської агресії проти України та роль ЗМІ у висвітленні данного конфлікту. Викладач суспільних дисциплін Володимир Свягла проаналізував суть гібридної війни, наголосивши на тому, що гібридна війна – це війна, основним інструментом якої є створення державою-агресором в державі, обраній для агресії, внутрішніх протиріч та конфліктів з подальшим їх використанням для досягнення політичних цілей агресії, які звичайно досягаються війною. Сучасні експерти, наголосив доповідач, називають гібридну війну типом конфлікту, який все частіше буде застосовуватись у 21 столітті.

“Гібрида агресія Росії проти України”, яка почалась в березні 2014 року – тема доповіді студента групи О-31 Володимира Лацка, який розповів про складові способи ведення війни, які використовує російський агресор задля досягнення основних цілей. Зокрема доповідач наголосив на економічній, інформаційній та релігійній складовій війни.

Викладач суспільних дисциплін Олександр Колядко загострив увагу учасників конференції на темі: “Українські засоби масової інформації: між правдою та маніпулюванням”, та наголосив на проблемах інформаційної політики української держави у протистоянні з агресором. Також було детально проаналізовано найвпливовіші українські телеканали та їхнє висвітлення сучасних подій як внутрішньої так і зовнішньої політики нашої держави.

Підсумував конференцію головний редактор газети “Народна Воля”, член НСЖУ, Заслуженний журналіст України Іван Гриджук, який розповів студентам про особливості журналістської професії, наголосив на висвітленні подій на Сході України в друкованих ЗМІ.

Відкриті заняття з навчальних дисциплін: всесвітня історія, історія України, людина і світ, культурологія, психологія ділового спілкування, відзначились актуальністю, новим мисленням, міждисциплінарними зв’язками, впровадженням інноваційних педагогічних технологій: “Мікрофон”, “Коло ідей”, “Мозковий штурм”, “Робота в малих групах”, використанням мультимедійного проектора і були проведені на високому науковому, фаховому та методичному рівнях. Заняття мали виховний потенціал: формування національної свідомості та самосвідомості, активної громадянської позиції тощо.

  

  

Оригінально, нетрадиційно було проведено засідання географічного клубу “Глобус” на  тему: “Країни-сусіди України”. Робота клубу розпочалась зі вступного слова викладача географії Наталії Венцик, в якому була озвучена мета, актуальність та план засідання клубу. Кросворд, робота в малих групах, використання мультимедійного проектора, політичної карти світу, географічних атласів, - ось наповний перелік новітніх форм навчальної діяльності викладача та студентів.

    

Не було жодного байдужого серед присутніх викладачів і студентів коледжу в аудиторії 224 під час вшанування пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 рр. Це була година пам’яті за загиблими мільйонами українців, вина яких полягала тільки в тому, що вони були українцями, на тему: “Стоїть в скорботі мати-Україна, біля могил дітей стоїть…”. Захід повела заступник директора коледжу з виховної роботи, викладач історії України Галина Савчинець.     

  

   

Завданням викладачів циклової комісії суспільних дисциплін було донести до студентської молоді розуміння того, що не знання історії не звільняє від відповідальності за побудову власної державності. Як писав Олександр Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». І такий народ  завжди будуть зневажати й поневолювати. Українська держава зможе розвиватися лише знаючи своє минуле, і пам’ятати, що саме історична свідомість є вищою духовною цінністю будь-якої нації.

З 20 по 24 листопада 2017 року в Надвірнянському коледжі Національного транспортного університету проходив методичний тиждень циклової комісії суспільних дисциплін, протягом якого було проведено наукову конференцію на тему: “Гібридна війна проти України: вистояти і перемогти” (Володимир Свягла, Олександр Колядко), вікриті заняття: з всесвітньої історії на тему: “Революції в Росії 1917 р.” (Євген Самборський), історії України на тему: “Голодомор в Україні 1932-1933 рр.” (Лариса Паньків), з предмету “Людина і світ” на тему: “Демократія” (Ярослав Божак), з культурології на тему: “Українське національне відродження” (Олександра Плитус), з психології ділового спілкування на тему: “Психологічні особливості ведення ділових переговорів” (Ростислав Дзюбак), засідання географічного клубу “Глобус” (Наталія Венцик), виховний захід на тему “Стоїть в скорботі мати-Україна, біля могил дітей стоїть…” (Галина Савчинець).

Розпочався методичний тиждень ЦК науковою конференцією на тему: “Гібридна війна проти України: вистояти і перемогти”, мета якої: довести до відома студентів сутність гібридної війни як війни нового тисячоліття, проілюструвати основні інструменти російської агресії проти України та роль ЗМІ у висвітленні данного конфлікту. Викладач суспільних дисциплін Володимир Свягла проаналізував суть гібридної війни, наголосивши на тому, що гібридна війна – це війна, основним інструментом якої є створення державою-агресором в державі, обраній для агресії, внутрішніх протиріч та конфліктів з подальшим їх використанням для досягнення політичних цілей агресії, які звичайно досягаються війною. Сучасні експерти, наголосив доповідач, називають гібридну війну типом конфлікту, який все частіше буде застосовуватись у 21 столітті.

“Гібрида агресія Росії проти України”, яка почалась в березні 2014 року – тема доповіді студента групи О-31 Володимира Лацка, який розповів про складові способи ведення війни, які використовує російський агресор задля досягнення основних цілей. Зокрема доповідач наголосив на економічній, інформаційній та релігійній складовій війни.

Викладач суспільних дисциплін Олександр Колядко загострив увагу учасників конференції на темі: “Українські засоби масової інформації: між правдою та маніпулюванням”, та наголосив на проблемах інформаційної політики української держави у протистоянні з агресором. Також було детально проаналізовано найвпливовіші українські телеканали та їхнє висвітлення сучасних подій як внутрішньої так і зовнішньої політики нашої держави.

Підсумував конференцію головний редактор газети “Народна Воля”, член НСЖУ, Заслуженний журналіст України Іван Гриджук, який розповів студентам про особливості журналістської професії, наголосив на висвітленні подій на Сході України в друкованих ЗМІ.

Відкриті заняття з навчальних дисциплін: всесвітня історія, історія України, людина і світ, культурологія, психологія ділового спілкування, відзначились актуальністю, новим мисленням, міждисциплінарними зв’язками, впровадженням інноваційних педагогічних технологій: “Мікрофон”, “Коло ідей”, “Мозковий штурм”, “Робота в малих групах”, використанням мультимедійного проектора і були проведені на високому науковому, фаховому та методичному рівнях. Заняття мали виховний потенціал: формування національної свідомості та самосвідомості, активної громадянської позиції тощо.

  

  

Оригінально, нетрадиційно було проведено засідання географічного клубу “Глобус” на  тему: “Країни-сусіди України”. Робота клубу розпочалась зі вступного слова викладача географії Наталії Венцик, в якому була озвучена мета, актуальність та план засідання клубу. Кросворд, робота в малих групах, використання мультимедійного проектора, політичної карти світу, географічних атласів, - ось наповний перелік новітніх форм навчальної діяльності викладача та студентів.

    

Не було жодного байдужого серед присутніх викладачів і студентів коледжу в аудиторії 224 під час вшанування пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 рр. Це була година пам’яті за загиблими мільйонами українців, вина яких полягала тільки в тому, що вони були українцями, на тему: “Стоїть в скорботі мати-Україна, біля могил дітей стоїть…”. Захід повела заступник директора коледжу з виховної роботи, викладач історії України Галина Савчинець.     

  

   

Завданням викладачів циклової комісії суспільних дисциплін було донести до студентської молоді розуміння того, що не знання історії не звільняє від відповідальності за побудову власної державності. Як писав Олександр Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». І такий народ  завжди будуть зневажати й поневолювати. Українська держава зможе розвиватися лише знаючи своє минуле, і пам’ятати, що саме історична свідомість є вищою духовною цінністю будь-якої нації.

Візит міжнародної делегації.

14 грудня 2017, 7:30 pm

9 грудня 2017 року – визначна подія в становленні нового етапу розвитку закладу в напрямку здобуття міжнародного досвіду  – до Надвірнянського коледжу завітали віце–президент з академічних питань Коледжу Санта Фе (штат Флорида, США), доктор Вілма Еліза Фуентес, фахівць з питань освіти відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні Віра Терновська, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Віктор Вихор. Доктор Вілма Еліза Фуентес є  координатором Програми "Адміністрування в системі коледжів США.

Основними завданнями програми «Адміністрування в системі коледжів у США» є:

- дослідження аспектів функціонування коледжів у процесі реформування освіти України;

- обмін досвідом щодо становлення й управління системою коледжів з різними перспективами;

- започаткування співробітництва між українськими вищими навчальними закладами І-ІІ р. а. та американськими ком’юніті коледжами;

- вивчення досвіду розширення можливостей для вирішення питання ефективного управління коледжами;

- вдосконалення процесу розробки безперервного планування, управління програмами, прийняття рішень в коледжах України згідно вимог сьогодення й майбутнього;

- вивчення системи вищої освіти США та поширення досвіду процесу управління та адміністрування американськими коледжами;

- показати унікальні можливості системи ком’юніті коледжів США.

У ході гостьового візиту делегація ознайомилась із матеріально- технічною базою та пріоритетними напрямками діяльності Надвірнянського коледжу НТУ.

Особливу теплу атмосферу створили відвідини кабінету –музею «Карпатська спадщина», де пильно зберігаються та примножуюються духовні скарби українського народу. Пані Вілма Еліза Фуентес мала змогу в ознайомитись із історичними віхами життя українського народу,  особливостями місцевого побуту, культурних надбань гуцулів, зокрема речами домашнього вжитку, предметами побуту, знаряддями праці, національним вбранням, що є свідченням того, що поряд із фаховим навчанням в Надвірнянському коледжі ведеться активна робота з становлення особистості студента, його всестороннього розвитку.

Щиро сподіваємось на подальшу співпрацю.

Вітаємо групу ЕМ-21 з перемогою!!!

19 листопада 2017, 12:00 am

19 листопада 2017 року відбувся Третій Фестиваль фізичного експерименту фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Його відвідали та прийняли активну участь у заходах більше 350 учнів шкіл міста та області, були і гості з інших областей.

Учасники заходу отримали нагоду послухати науково-популярні лекції із реальними яскравими демонстраціями, прийняти участь у роботі лабораторій, долучитися до фізичного експерименту, випробувати себе у квестовому змаганні, поспілкуватися з науковцями, викладачами та студентами факультету.

Надвірнянський коледж НТУ представив команду студентів групи ЕМ-21 (Прокоп’юк Ростислав, Хімич Назар, Чермак Іван, Ломага Віктор, Заяць Роман, Гринішак Назар) під керівництвом викладача фізики Угорчука В.В. У лабораторіях та аудиторіях факультету все дихало наукою, азартом, захопленням, лунали дитячі голоси, все крутилося, оберталося, коливалося, горіло, диміло, літало, гриміло!.. Учасникам фестивалю було запропоновано фізичний конкурс, серед великої чисельності учнів, команді коледжу не було рівних і вони заслужено отримали І місце та цінні призи, а також море незабутніх емоцій.

Спільне фото команди коледжу з деканом фізико-технічного факультету, професором, доктором фізико-математичних наук Гасюком І. М.

Всі учасники, беручи участь у демонстраціях, на екскурсіях лабораторіями переконувались, що ФІЗИКА залишається найцікавішою, найважливішою і найперспективнішою наукою! Вітаємо з перемогою!!!

  

 

 

15 листопада студенти І-ІІ курсів Надвірнянського коледжу НТУ взяли участь у VІІІ Міжнародній природознавчій грі «Геліантус-2017». Організатором та координатором гри в НК НТУ є Пилип’юк В.Я., викладач хімії та біології. До гри долучилися викладачі-предметники ЦК природничо-математичних дисциплін Дудишин Л.В., Гордійчук Л.В., Максим’юк Г.М., Вірста Л.В.

  

  

Цікаві та неординарні завдання підібрані так, щоб стимулювати логічне мислення, вміння застосовувати набуті знання на практиці та в повсякденному житті, проте вимагали глибоких знань з фізики, хімії, біології, географії.
Підсумки гри очікуються у січні-лютому 2018 року.

 

Практика є важливим інструментом професійного самовизначення та професійного становлення. Вона є частиною професійної підготовки майбутніх «молодших спеціалістів» і створює умови для оволодіння майбутньою професією на основі базових знань, умінь та навичок.

З плином часу стають  нецікавими традиційні форми представлення результатів проходження технологічної практики, захисту звітів. Сучасність вимагає пошуку інноваційного підходу до вирішення наболілих проблем, нових та ефективних ідей. Тому  було організовано яскраву подію в професійному становленні майбутніх механіків – проведення науково-практичної конференції на тему «Практична підготовка студентів – запорука ефективної професійної діяльності».

Отож, 8 листопада 2017 року студенти технічних спеціальностей, запрошені гості – керівники  практики від підприємств і майбутні роботодавці, викладачі автомеханічного відділення, адміністрація коледжу об’єднались для досягнення  мети конференції, зокрема для визначення напрямів забезпечення якісної практичної підготовки на основі обміну досвідом проходження практики в реальних умовах виробництва та її удосконалення для студентів технічних спеціальностей, поглиблення, зміцнення та розширення діапазону їх знань; розвитку і саморозвитку творчих здібностей, їх активності; створення передумов самовиховання, самовдосконалення, самовизначення майбутніх молодших спеціалістів «техніків-механіків».

Першочерговим завданням було – проаналізувати потреби ринку праці та сучасні вимоги до підготовки фахівців технічних спеціальностей. Суть цього питання розкривала Світлана Дмитрівна Дребот, заступник директора з навчально-виробничої роботи, кандидат економічних наук. Вона визначила, чим обумовлюється конкурентоспроможність та конкурентоздатність випускників Надвірнянського коледжу НТУ, зазначила способи розв’язання труднощів адаптаційного періоду « перехід навчання – робота», конкретизувала ринок праці України та  Івано-Франківської області на предмет наявності та додаткової потреби механіків.

Особливої уваги затребував виступ запрошених гостей – генерального директора ТзОВ «Карпати – лада» Братовника Івана Ярославовича та майстера цеху Остап’юка Тараса Романовича (випускник Надвірнянського коледжу НТУ 2008 року), які наголосили на важливості набуття практичного досвіду під час проходження виробничої практики та зазначили, що ключовим моментом під час керівництва практикою зі сторони їх працівників є -  сформувати у майбутнього  фахівця — випускника Надвірнянського коледжу НТУ професійне вміння, навики приймати самостійне рішення на конкретній ділянці роботи в реальних виробничих умовах шляхом виконання обов'язків, властивих майбутній професійній діяльності.

Рябцун Сергій Олександрович, викладач автотехнічних дисциплін, голова циклової комісії у своїй доповіді пояснив,  як відбувається формування професійних компетенцій молодшого спеціаліста – механіка у процесі навчання та практичної підготовки.

Надзвичайно цікаво було ознайомитись з результатами  опитування майбутніх випускників автомобільного відділення щодо стану та проблем практичної підготовки очима студентів. Анкетування проводив викладач автомеханічних дисциплін, керівник практики від коледжу Юрій Михайлович Грицак.

    

Ростислав Васильович Нагорний, директор коледжу наголосив на  удосконаленні практичної підготовки студентів технічних спеціальностей, необхідності ліквідації перевантаженості та відірваності навчальних планів закладу від потреб підприємств, установ, організацій для уможливлення максимально якісної підготовки майбутніх фахівців до практичної роботи, забезпечення надбання навиків роботи в трудових колективах.

Захоплюючими були презентації змістовних відеозвітів про проходження технологічної практики. Нижче пропонується переглянути деякі з них, зокрема відеозвіти студентів групи ТС-41 Андрусяка Володимира Михайловича та Кучерака Михайла Петровича

      

 

 

 

 

Під час секційного засідання, студенти мали змогу позмагатися у професійній та технічній грамотності в ході проведення Романом Миколайовичем Іванчуком, викладачем автотехнічних дисциплін, в.о. завідувача автомеханічним відділенням, професійного турніру «Ремонт від А до Я»  результати якого здивувати самих викладачів, оскільки студенти наввипередки бездоганно справлялися зі всіма завданнями.

     

Підсумком роботи було окреслення чітких пріоритетних напрямів роботи для удосконалення освітнього процесу та забезпечення його ефективності.

JoomShaper