Адміністратор
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco nisi.
Звіт про проведення методичної декади циклової комісії філологічних дисциплін викладачами Надвірнянського коледжу НТУ
16 березня 2018, 12:00 amЯкщо хочеш бути духовно красивим,
працювати до самозабуття,
працюй так, щоб ти почував себе творцем, майстром,
господарем в улюбленому ділі.
Працюй так, щоб очі твої виражали
одухотвореність великим людським щастям –
щастям творчості.
В. О. Сухомлинський

Від часів античності добре відома, здавалося б, дуже проста істина: у розвитку освіти на різних історичних етапах завжди був і нині є ключовою фігурою саме педагог. На початку ХХІ століття і третього тисячоліття проблема Вчителя набуває особливого значення в контексті нових процесів, що відбуваються в умовах глобалізації та інтеграції освіти.
У Надвірнянському коледжі НТУ навчання і виховання інтелектуальної еліти України здійснюють такі викладачі циклової комісії філологічних дисциплін: Томин Г.Ю., Федак Т.І., Іроденко Т.Б., Дем'янчук О.В., Цимбалюк І.Б., Багрійчук Н.В., Голинська Р.С., Григораш О.М. Творче напрацювання словесників – розроблена система роботи з розвитку творчих здібностей студентів у процесі викладання української мови та літератури, адже проблема шляхів виявлення обдарованої студентської молоді була і залишається серед пріоритетних у сучасній вищій освіті. Не викликає сумніву те, що потенціал студентів є найціннішим ресурсом духовного поступу й матеріального розвитку людства й освіти. Тому, як і будь-який ресурс, його слід вчасно виявити і розумно використати, скерувавши студента у потрібному напрямку інтелектуального зростання. Саме ці актуальні питання і є предметом педагогічних пошуків словесників.
Упродовж багатьох років доброю традицією у Надвірнянському коледжі НТУ стало проведення викладачами циклової комісії філологічних дисциплін з 21 лютого до 10 березня 2018 року декади презентації педагогічних пошуків та напрацювань. Зазначимо, що робота зі студентською молоддю – безперервний процес. Так, ІІ семестр 2017/2018 н.р. словесники розпочали із вшанування 4-ї річниці героїв Революції Гідності.

Немає на світі кращого неба, ніж небо України! Воно благословляє свою Вітчизну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від матінки-землі. Як не можна відділити небо від землі, так і не можна відділити Захід України від Сходу, Карпати від Світязя, Чорне море від Дніпра. Бо все це – Україна – єдина, суверенна, незалежна!
На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян на Майдані, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні 20 лютого у Надвірнянському коледжі НТУ проведено конкурс.

40 студентів навчально-методичного центру загально-освітньої підготовки поділились думками щодо свого бачення подій, які відбувалися на Євромайдані у формі есе, нарисів, поезій, творів-роздумів. Найбільш активноювиявилася група ІТ-11. Творчі роботи учасників конкурсу оцінювались експертним журі у складі Савчинець Г.Д., Лесюк-Іванчук Я.Я., викладачів української мови та літератури за наступними критеріями: цікавий підхід до висвітлення теми, новизна, зрозумілість.
На глибоке переконання студентів, події 2013-2014 років – це не протистояння Заходу й Сходу, не протистояння України та РФ – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає. Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх померти…
З нагоди відзначення Дня рідної мови викладачами циклової комісії філологічних дисциплін упродовж тижня було проведено низку різноманітних заходів: написання диктанту єдності «Без мови нема народу», виставки художньої, наукової і публіцистичної літератури, конкурси, лінгвоакції, інформ-дайджести «Вклонімось низько до землі всім тим, хто в серці буде жити вічно…» та «Вікіпедія про мову: калейдоскоп цікавих фактів», відкриті заняття, виховні години, підготовлено методичні рекомендації на допомогу керівникам студентських колективів.

У п’ятницю, 23 лютого 2018 року, викладачі Іроденко Т. Б. та Дем’янчук О. В. вирішили в ігровій формі провести акцію «Прикрась життя українською!». Завдання проекту – звернути увагу студентів на правопис окремих найбільш уживаних слів; пояснити найпоширеніші помилки, яких припускаємось у розмовному мовленні, дати рекомендації щодо того, як намагатися їх уникнути.
Не оминули увагою викладачі словесності роботу зі слухачами підготовчих курсів: у формі лінгвістичного брифінгу 24 лютого 2018 року під час занять ними було розкрито питання лінгвоциду української мови, ознайомлено з хронологією «чорних подій», участю у них Петра І, Катерини ІІ, Олександра ІІ, Валуєва та інших карателів, «сталінський терор», особливості «хрущовської відлиги» тощо. Дев’ятикласники висловлювали думки, що в низькій культурі мовлення підлітків приховано виразні ознаки бездуховності, робили припущення щодо важливих питань минулого та сучасності. Спілкування мало на меті поглиблення відомостей про відзначення Міжнародного дня рідної мови, розширення кругозору, інтелекту молоді,загальнокультурної, інформаційної компетентностей.

Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого Пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до світочів, що стають дорогими для всього людства і в пошані знаходять безсмертя. Він був Поетом, якого до того ми не мали, – Поетом для всіх, Поетом народним, Поетом гноблених, але не скорених. І коли говоримо про українську літературу, то в уяві зразу постає образ Шевченка. Він увійшов в історію як Кобзар, Батько, Пророк. Справді, кожне з цих означень має глибокий філософський підтекст.
Березень традиційно проходить в Україні під знаком Шевченка. Проведенню низки заходів з нагоди 204-ї річниці від дня народження митця передувала клопітка підготовка, у якій взяли участь викладачі циклової комісії філологічних дисциплін, наставники академічних груп, адміністрація коледжу і, звісно ж, ті, без кого це свято не було б таким яскравим і для кого воно, в першу чергу, було організоване, – наші студенти.
За ініціативи виконувача обов’язків голови циклової комісії філологічних дисциплін Дем’янчук О. В., при підтримці дирекції Надвірнянського коледжу НТУ, заступника директора коледжу з виховної роботи Савчинець Г. Д. напередодні відзначення 204-ї річницівідДня народження Тараса Шевченка заступники директора коледжу, методисти, завідувачі відділеннями, викладачі, працівники бібліотеки та їдальні, кращі студенти різних спеціальностей та років навчання взяли участь у арт-проекті «Шевченкове дружнє послання ХХІ століттю». Його організацією займалася викладач Цимбалюк І. Б. Кінцевим результатом став змонтований Сенівим Русланом відеоролик, який узагальнив думки працівників навчального закладу щодо значення творчості Кобзаря у житті українського народу.
6 березня кабінет - музей коледжу «Карпатська спадщина» на якийсь час перетворився на театральну сцену. Словесниками було проведено конкурс художнього декламування «Окрилюйте струни душі своєї безсмертним словом Кобзаря!», у якому змагалися 18 поціновувачів слова митця. Конкурсантів оцінювало журі, до складу якого увійшли викладачі циклової комісії філологічних дисциплін. Головними вимогами до учасників Шевченківських читань було виразне, творче декламування поезій, інтерпретація та оригінальність подачі, артистизм, виконавська майстерність, музичне оформлення, сценічна культура виконавців. У такий спосіб студенти різних відділень та курсів нашого навчального закладу мали можливість долучитися до ніжних і трепетних, пророчих та актуальних поезій митця.

Поетичне слово звучало з вуст педагогів та їх вихованців у музичному супроводі та мультимедійному доповненні. Чи не найцікавішою була саме інтерпретація творів, вміння конкурсантів подати відому поезію по-новому. Звучали поезії, в яких кожен слухач мав можливість знайти відповіді на проблеми сучасного суспільства: «Хустина», «Утоплена», «Схаменіться, будьте люди!», «Лілея», «Причинна», «Розрита могила», «Чого ти ходиш на могилу?», «У казематі Х», «Доля». Інтер’єр світлиці музею підкреслив колорит епохи часів Великого Кобзаря і став доречним етнографічним доповненням. На конкурсі була представлена також і авторська поезія, але найбільше присутніх вразили артистизмом, силою свого голосу, емоційністю та щирістю студенти групи П-11 та ІТ-11, які підготували інсценізацію уривків з поеми «Наймичка» та «Три душі». Скільки теплоти, ніжності, любові до України було висловлено в цих поетичних рядках, оскільки поетичне слово Шевченка є для студентства і предметом гордості за власну культуру та народ, і потужним джерелом творчого натхнення, духовного розвитку. Нагородження переможців пам’ятними дипломами заплановано у травні під час святкування Дня коледжу.

Учасники студентського драмтеатру 7 березня 2018 року у приміщенні кабінету-музею «Карпатська спадщина» представили поціновувачам театрального мистецтва виставу-реквієм «Між землею та раєм». Кандидат філологічних наук Багрійчук Н. В., творчий наставник, стала сценаристом, режисером і талановитим актором постановки.
Своє захоплення від побаченого висловиди Савчинець Г.Д., Скрипник В.С., заступники директора коледжу, які подякували словеснику та студентам-акторам за зворушливу виставу. Той біль і жаль, який пережили глядачі, надовго залишиться в серці. Ці глибокі почуття допоможуть усвідомлювати світ, себе в ньому, розуміти головні моральні цінності. Та основне, чому вчить цей студентський аматорський театр, - любити свою родину, свою рідну Батьківщину і вірити, що ми, українці, будемо жити у вільній Україні.

13 березня 2018 року було проведено студентськунауково-теоретичну конференцію «Василь Стус: дорогами мужності і болю», присвячену 80-річчю від Дня народження поета та активного учасника дисидентського руху. Під керівництвом викладачів-словесників 11 студентів-дослідників продемонстрували вміння узагальнення, систематизації, аналізу та порівняння матеріалу, навички роботи з додатковою літературою, каталогами електронної бібліотеки, інтернет-сайтів, уміння вести пошуково-дослідницьку роботу з елементами науковості та компаративних досліджень, а підсумки проведених узагальнень відтворили за допомогою презентацій та доповідей.

Проведений захід сприяв розвитку інтелекту, ерудиції студентів, їх комунікативно- мовленнєвої та інформаційної компетентностей.
Упродовж декади студенти мали можливість продемонструвати мовну грамотність, начитаність, збагатилися новими мовно-літературними знаннями.
В. о. голови циклової комісії філологічних дисциплін
Дем’янчук О. В.
Звіт про проведення методичної декади циклової комісії філологічних дисциплін викладачами Надвірнянського коледжу НТУ
16 березня 2018, 12:00 amЯкщо хочеш бути духовно красивим,
працювати до самозабуття,
працюй так, щоб ти почував себе творцем, майстром,
господарем в улюбленому ділі.
Працюй так, щоб очі твої виражали
одухотвореність великим людським щастям –
щастям творчості.
В. О. Сухомлинський

Від часів античності добре відома, здавалося б, дуже проста істина: у розвитку освіти на різних історичних етапах завжди був і нині є ключовою фігурою саме педагог. На початку ХХІ століття і третього тисячоліття проблема Вчителя набуває особливого значення в контексті нових процесів, що відбуваються в умовах глобалізації та інтеграції освіти.
У Надвірнянському коледжі НТУ навчання і виховання інтелектуальної еліти України здійснюють такі викладачі циклової комісії філологічних дисциплін: Томин Г.Ю., Федак Т.І., Іроденко Т.Б., Дем'янчук О.В., Цимбалюк І.Б., Багрійчук Н.В., Голинська Р.С., Григораш О.М. Творче напрацювання словесників – розроблена система роботи з розвитку творчих здібностей студентів у процесі викладання української мови та літератури, адже проблема шляхів виявлення обдарованої студентської молоді була і залишається серед пріоритетних у сучасній вищій освіті. Не викликає сумніву те, що потенціал студентів є найціннішим ресурсом духовного поступу й матеріального розвитку людства й освіти. Тому, як і будь-який ресурс, його слід вчасно виявити і розумно використати, скерувавши студента у потрібному напрямку інтелектуального зростання. Саме ці актуальні питання і є предметом педагогічних пошуків словесників.
Упродовж багатьох років доброю традицією у Надвірнянському коледжі НТУ стало проведення викладачами циклової комісії філологічних дисциплін з 21 лютого до 10 березня 2018 року декади презентації педагогічних пошуків та напрацювань. Зазначимо, що робота зі студентською молоддю – безперервний процес. Так, ІІ семестр 2017/2018 н.р. словесники розпочали із вшанування 4-ї річниці героїв Революції Гідності.

Немає на світі кращого неба, ніж небо України! Воно благословляє свою Вітчизну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від матінки-землі. Як не можна відділити небо від землі, так і не можна відділити Захід України від Сходу, Карпати від Світязя, Чорне море від Дніпра. Бо все це – Україна – єдина, суверенна, незалежна!
На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян на Майдані, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні 20 лютого у Надвірнянському коледжі НТУ проведено конкурс.

40 студентів навчально-методичного центру загально-освітньої підготовки поділились думками щодо свого бачення подій, які відбувалися на Євромайдані у формі есе, нарисів, поезій, творів-роздумів. Найбільш активноювиявилася група ІТ-11. Творчі роботи учасників конкурсу оцінювались експертним журі у складі Савчинець Г.Д., Лесюк-Іванчук Я.Я., викладачів української мови та літератури за наступними критеріями: цікавий підхід до висвітлення теми, новизна, зрозумілість.
На глибоке переконання студентів, події 2013-2014 років – це не протистояння Заходу й Сходу, не протистояння України та РФ – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає. Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх померти…
З нагоди відзначення Дня рідної мови викладачами циклової комісії філологічних дисциплін упродовж тижня було проведено низку різноманітних заходів: написання диктанту єдності «Без мови нема народу», виставки художньої, наукової і публіцистичної літератури, конкурси, лінгвоакції, інформ-дайджести «Вклонімось низько до землі всім тим, хто в серці буде жити вічно…» та «Вікіпедія про мову: калейдоскоп цікавих фактів», відкриті заняття, виховні години, підготовлено методичні рекомендації на допомогу керівникам студентських колективів.

У п’ятницю, 23 лютого 2018 року, викладачі Іроденко Т. Б. та Дем’янчук О. В. вирішили в ігровій формі провести акцію «Прикрась життя українською!». Завдання проекту – звернути увагу студентів на правопис окремих найбільш уживаних слів; пояснити найпоширеніші помилки, яких припускаємось у розмовному мовленні, дати рекомендації щодо того, як намагатися їх уникнути.
Не оминули увагою викладачі словесності роботу зі слухачами підготовчих курсів: у формі лінгвістичного брифінгу 24 лютого 2018 року під час занять ними було розкрито питання лінгвоциду української мови, ознайомлено з хронологією «чорних подій», участю у них Петра І, Катерини ІІ, Олександра ІІ, Валуєва та інших карателів, «сталінський терор», особливості «хрущовської відлиги» тощо. Дев’ятикласники висловлювали думки, що в низькій культурі мовлення підлітків приховано виразні ознаки бездуховності, робили припущення щодо важливих питань минулого та сучасності. Спілкування мало на меті поглиблення відомостей про відзначення Міжнародного дня рідної мови, розширення кругозору, інтелекту молоді, загальнокультурної, інформаційної компетентностей.

Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого Пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до світочів, що стають дорогими для всього людства і в пошані знаходять безсмертя. Він був Поетом, якого до того ми не мали, – Поетом для всіх, Поетом народним, Поетом гноблених, але не скорених. І коли говоримо про українську літературу, то в уяві зразу постає образ Шевченка. Він увійшов в історію як Кобзар, Батько, Пророк. Справді, кожне з цих означень має глибокий філософський підтекст.
Березень традиційно проходить в Україні під знаком Шевченка. Проведенню низки заходів з нагоди 204-ї річниці від дня народження митця передувала клопітка підготовка, у якій взяли участь викладачі циклової комісії філологічних дисциплін, наставники академічних груп, адміністрація коледжу і, звісно ж, ті, без кого це свято не було б таким яскравим і для кого воно, в першу чергу, було організоване, – наші студенти.
За ініціативи виконувача обов’язків голови циклової комісії філологічних дисциплін Дем’янчук О. В., при підтримці дирекції Надвірнянського коледжу НТУ, заступника директора коледжу з виховної роботи Савчинець Г. Д. напередодні відзначення 204-ї річницівідДня народження Тараса Шевченка заступники директора коледжу, методисти, завідувачі відділеннями, викладачі, працівники бібліотеки та їдальні, кращі студенти різних спеціальностей та років навчання взяли участь у арт-проекті «Шевченкове дружнє послання ХХІ століттю». Його організацією займалася викладач Цимбалюк І. Б. Кінцевим результатом став змонтований Сенівим Русланом відеоролик, який узагальнив думки працівників навчального закладу щодо значення творчості Кобзаря у житті українського народу.
6 березня кабінет - музей коледжу «Карпатська спадщина» на якийсь час перетворився на театральну сцену. Словесниками було проведено конкурс художнього декламування «Окрилюйте струни душі своєї безсмертним словом Кобзаря!», у якому змагалися 18 поціновувачів слова митця. Конкурсантів оцінювало журі, до складу якого увійшли викладачі циклової комісії філологічних дисциплін. Головними вимогами до учасників Шевченківських читань було виразне, творче декламування поезій, інтерпретація та оригінальність подачі, артистизм, виконавська майстерність, музичне оформлення, сценічна культура виконавців. У такий спосіб студенти різних відділень та курсів нашого навчального закладу мали можливість долучитися до ніжних і трепетних, пророчих та актуальних поезій митця.

Поетичне слово звучало з вуст педагогів та їх вихованців у музичному супроводі та мультимедійному доповненні. Чи не найцікавішою була саме інтерпретація творів, вміння конкурсантів подати відому поезію по-новому. Звучали поезії, в яких кожен слухач мав можливість знайти відповіді на проблеми сучасного суспільства: «Хустина», «Утоплена», «Схаменіться, будьте люди!», «Лілея», «Причинна», «Розрита могила», «Чого ти ходиш на могилу?», «У казематі Х», «Доля». Інтер’єр світлиці музею підкреслив колорит епохи часів Великого Кобзаря і став доречним етнографічним доповненням. На конкурсі була представлена також і авторська поезія, але найбільше присутніх вразили артистизмом, силою свого голосу, емоційністю та щирістю студенти групи П-11 та ІТ-11, які підготували інсценізацію уривків з поеми «Наймичка» та «Три душі». Скільки теплоти, ніжності, любові до України було висловлено в цих поетичних рядках, оскільки поетичне слово Шевченка є для студентства і предметом гордості за власну культуру та народ, і потужним джерелом творчого натхнення, духовного розвитку. Нагородження переможців пам’ятними дипломами заплановано у травні під час святкування Дня коледжу.

Учасники студентського драмтеатру 7 березня 2018 року у приміщенні кабінету-музею «Карпатська спадщина» представили поціновувачам театрального мистецтва виставу-реквієм «Між землею та раєм». Кандидат філологічних наук Багрійчук Н. В., творчий наставник, стала сценаристом, режисером і талановитим актором постановки.
Своє захоплення від побаченого висловиди Савчинець Г.Д., Скрипник В.С., заступники директора коледжу, які подякували словеснику та студентам-акторам за зворушливу виставу. Той біль і жаль, який пережили глядачі, надовго залишиться в серці. Ці глибокі почуття допоможуть усвідомлювати світ, себе в ньому, розуміти головні моральні цінності. Та основне, чому вчить цей студентський аматорський театр, - любити свою родину, свою рідну Батьківщину і вірити, що ми, українці, будемо жити у вільній Україні.

13 березня 2018 року було проведено студентськунауково-теоретичну конференцію «Василь Стус: дорогами мужності і болю», присвячену 80-річчю від Дня народження поета та активного учасника дисидентського руху. Під керівництвом викладачів-словесників 11 студентів-дослідників продемонстрували вміння узагальнення, систематизації, аналізу та порівняння матеріалу, навички роботи з додатковою літературою, каталогами електронної бібліотеки, інтернет-сайтів, уміння вести пошуково-дослідницьку роботу з елементами науковості та компаративних досліджень, а підсумки проведених узагальнень відтворили за допомогою презентацій та доповідей.

Проведений захід сприяв розвитку інтелекту, ерудиції студентів, їх комунікативно- мовленнєвої та інформаційної компетентностей.
Упродовж декади студенти мали можливість продемонструвати мовну грамотність, начитаність, збагатилися новими мовно-літературними знаннями.
В. о. голови циклової комісії філологічних дисциплін
Дем’янчук О. В.
Між землею та раєм…
Горить свіча, і пам’яті сльоза
Із неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Майдан своїх героїв пам’ятає.
Їх взяв Господь, щоб ангелами в раю
В його садах довічно проживати.
Вони завжди залишаться в строю,
Щоб Україну гідно прославляти.
Музей «Карпатська спадщина» Надвірнянського коледжу НТУ в тривожному очікуванні. Посередині світлиці – символічна могила – пам’ятник Героям Небесної Сотні. Цьогоріч минула четверта роковина масового розстрілу патріотів на Євромайдані в Києві. Четверта кривава річниця, незагойна рана… Трагічні сторінки новітньої історії України… А сотню вже забрали небеса…
Тут, у музеї, 7 березня 2018 року сколихнула душу глядачів вистава-реквієм «Між землею та раєм».
Народжений у кінці минулого року, студентський драмтеатр на цій малій сцені вже не вперше. Під орудою викладача української мови та літератури, кандидата філологічних наук Багрійчук Наталії Василівни, за її сценарієм, режисурою і талановитим виконанням ролі скорботної матері здійснено новий творчий задум.
Дійові персонажі – живі і мертві: активісти Майдану, мати, донечка, наречена, три душі загиблих.
Побратими несуть лампадки до символічної могили, і в словах їхніх не лише біль утрати. В них гіркота розчарування реаліями сьогодення. Очікували великих позитивних змін, а в результаті… далі гинуть люди.
До живих озиваються душі полеглих. Вони далі на барикадах, в окопах, у землянках. Вони знають, що скоро все зміниться, але не можуть розказати: їх не чують. Підходять до могили, читають свої прізвища на пам’ятниках. Їх тягне до рідного дому…
А там згорьована мати. Хто може передати материнський біль утрати сина? Хто ладен залікувати душевну рану? Навіть час не в змозі це зробити. Реальний світ зливається з уявним. До матері-страдниці нахлинули спогади: як забавляла, леліяла синочка, як переливала в дитя всю ніжність і зворушення. Навіть спробувала розказати казку про діда і бабу, в яких не було дітей. Та початок казки вжахнув матір, вдарив у саме серце криком: «Не було дітей! А чому? Там теж війна була, чи що? Війна?! Війна…» Від розпуки сама себе рятує: «Отямся, жінко, отямся. Краще молися, щоб його душа та душі побратимів знайшли спокій». А синова душа заспокоює: «Мамочко, не плач, подивися: я тут». Та мати не чує.
Друга загибла душа прилинула в дитячий будинок. Там донечка, кругла сирота, бавиться лялькою. Татусь згадав, як дитина упросила купити їй ляльку Ельзу, хоча в нього не вистачало грошей. «Як же добре, що я її купив. Вона ж тепер єдина, хто в тебе є. Ти лише пробач мені, ангелику мій, що я того дня тобі збрехав. Один-єдиний раз… Я сказав, що повернуся, але… Прости мене за брехню, прости, о надіє моя!»
Третя душа заглядає у вікно: там сумна наречена переглядає фотографії. Потім прикладає до траурного вбрання білу сукню, на голову – фату і в розпуці кружляє. Душа загиблого нареченого теж просить пробачення за те, що збрехав…, що забрав із собою своє освідчення у найніжнішій і найвірнішій любові…
Уявний образ сонця, до якого звертаються три душі, щоб полегшити тугу рідних, – це як символ надії і віри. Віри в те, що сонце промінням теплим зігріє, засяє переможно, бо скоро скінчиться війна, негаразди в країні.
Завершилась вистава молитвою за живих і мертвих, за Україну, за мир і спокій в ній.
Зворушенню не було меж, сльозам – стриму, серцю – гіркоти, а в душі – надія.
Скрипник В.С., заступник директора коледжу з навчальної роботи, тепло подякував Н.В. Багрійчук та студентам-акторам за зворушливу актуальну виставу.
Той біль і жаль, який ми всі пережили, надовго залишиться в серці. Ці глибокі почуття допоможуть усвідомлювати світ, себе в ньому, розуміти головні моральні цінності. Та основне, чому вчить цей студентський аматорський театр, - це любити свою родину, свою рідну Батьківщину і вірити, що ми, українці, будемо жити у вільній Україні.
Савчинець Г.Д., заступник директора з виховної роботи, зворушено й щиро подякувала за виставу. Відзначила, що театр, очолений Н.В. Багрійчук, має різні барви і відображає не лише звичаї та обряди народу, а й злободенні теми сучасності. Відрадно, що збільшилась кількість акторів – студентів, які з емоційною глибиною співпереживають біль сучасної України. Віриться, що в театру є багато творчих задумів і можливостей виховувати всіх: і учасників, і глядачів – інтелігентами, хорошими людьми, спеціалістами своєї справи, патріотами.
Вистава-реквієм «Між землею та раєм»
14 березня 2018, 10:49 amМіж землею та раєм…
Горить свіча, і пам’яті сльоза
Із неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Майдан своїх героїв пам’ятає.
Їх взяв Господь, щоб ангелами в раю
В його садах довічно проживати.
Вони завжди залишаться в строю,
Щоб Україну гідно прославляти.
Музей «Карпатська спадщина» Надвірнянського коледжу НТУ в тривожному очікуванні. Посередині світлиці – символічна могила – пам’ятник Героям Небесної Сотні. Цьогоріч минула четверта роковина масового розстрілу патріотів на Євромайдані в Києві. Четверта кривава річниця, незагойна рана… Трагічні сторінки новітньої історії України… А сотню вже забрали небеса…
Тут, у музеї, 7 березня 2018 року сколихнула душу глядачів вистава-реквієм «Між землею та раєм».
Народжений у кінці минулого року, студентський драмтеатр на цій малій сцені вже не вперше. Під орудою викладача української мови та літератури, кандидата філологічних наук Багрійчук Наталії Василівни, за її сценарієм, режисурою і талановитим виконанням ролі скорботної матері здійснено новий творчий задум.
Дійові персонажі – живі і мертві: активісти Майдану, мати, донечка, наречена, три душі загиблих.
Побратими несуть лампадки до символічної могили, і в словах їхніх не лише біль утрати. В них гіркота розчарування реаліями сьогодення. Очікували великих позитивних змін, а в результаті… далі гинуть люди.
До живих озиваються душі полеглих. Вони далі на барикадах, в окопах, у землянках. Вони знають, що скоро все зміниться, але не можуть розказати: їх не чують. Підходять до могили, читають свої прізвища на пам’ятниках. Їх тягне до рідного дому…
А там згорьована мати. Хто може передати материнський біль утрати сина? Хто ладен залікувати душевну рану? Навіть час не в змозі це зробити. Реальний світ зливається з уявним. До матері-страдниці нахлинули спогади: як забавляла, леліяла синочка, як переливала в дитя всю ніжність і зворушення. Навіть спробувала розказати казку про діда і бабу, в яких не було дітей. Та початок казки вжахнув матір, вдарив у саме серце криком: «Не було дітей! А чому? Там теж війна була, чи що? Війна?! Війна…» Від розпуки сама себе рятує: «Отямся, жінко, отямся. Краще молися, щоб його душа та душі побратимів знайшли спокій». А синова душа заспокоює: «Мамочко, не плач, подивися: я тут». Та мати не чує.
Друга загибла душа прилинула в дитячий будинок. Там донечка, кругла сирота, бавиться лялькою. Татусь згадав, як дитина упросила купити їй ляльку Ельзу, хоча в нього не вистачало грошей. «Як же добре, що я її купив. Вона ж тепер єдина, хто в тебе є. Ти лише пробач мені, ангелику мій, що я того дня тобі збрехав. Один-єдиний раз… Я сказав, що повернуся, але… Прости мене за брехню, прости, о надіє моя!»
Третя душа заглядає у вікно: там сумна наречена переглядає фотографії. Потім прикладає до траурного вбрання білу сукню, на голову – фату і в розпуці кружляє. Душа загиблого нареченого теж просить пробачення за те, що збрехав…, що забрав із собою своє освідчення у найніжнішій і найвірнішій любові…
Уявний образ сонця, до якого звертаються три душі, щоб полегшити тугу рідних, – це як символ надії і віри. Віри в те, що сонце промінням теплим зігріє, засяє переможно, бо скоро скінчиться війна, негаразди в країні.
Завершилась вистава молитвою за живих і мертвих, за Україну, за мир і спокій в ній.
Зворушенню не було меж, сльозам – стриму, серцю – гіркоти, а в душі – надія.
Скрипник В.С., заступник директора коледжу з навчальної роботи, тепло подякував Н.В. Багрійчук та студентам-акторам за зворушливу актуальну виставу.
Той біль і жаль, який ми всі пережили, надовго залишиться в серці. Ці глибокі почуття допоможуть усвідомлювати світ, себе в ньому, розуміти головні моральні цінності. Та основне, чому вчить цей студентський аматорський театр, - це любити свою родину, свою рідну Батьківщину і вірити, що ми, українці, будемо жити у вільній Україні.
Савчинець Г.Д., заступник директора з виховної роботи, зворушено й щиро подякувала за виставу. Відзначила, що театр, очолений Н.В. Багрійчук, має різні барви і відображає не лише звичаї та обряди народу, а й злободенні теми сучасності. Відрадно, що збільшилась кількість акторів – студентів, які з емоційною глибиною співпереживають біль сучасної України. Віриться, що в театру є багато творчих задумів і можливостей виховувати всіх: і учасників, і глядачів – інтелігентами, хорошими людьми, спеціалістами своєї справи, патріотами.
Вітаємо команду студентів-спортсменів «Надвірняночка - Надвірнянський коледж НТУ»!
14 березня 2018, 10:30 am
5 березня 2018 року відбулася знакова подія у футбольному житті смт. Богородчани. Вперше у приміщенні спортзалу Богородчанського професійного будівельного ліцею відбулось знакове спортивне дійство - турнір з футзалу серед дівчат на кубок селищного голови Ростислава Заремби. У гості до дівчат з «Богородчаночки» та ОТГ Дзвиняч завітали представниці сусіднього району – «Надвірняночка - Надвірнянський коледж НТУ» та з обласного центру - студентки Івано-Франківського базового медичного коледжу. Після урочистого відкриття змагань – внесення капітанами команд Державного Прапора України та виконання Гімну розпочалося змагання.
У першому півфінальному матчі студентки з Надвірної переграли з рахунком 14:2 представниць з обласного центру. А у фінальній зустрічі - з рахунком 8:4 були сильнішими за ОТГ Дзвиняч.
Команду наших студентів було нагороджено кубком, грамотою, а гравців відзначено медалями, які їм вручили селищний голова Богородчан Ростислав Заремба та голова Богородчанської районної федерації футболу Роман Балаш.
Анна Дем’янець стала кращим бомбардиром команди і турніру (10 м’ячів) і володарем почесної відзнаки. Романа Лукач засмучувала суперника 8 разів. По разу – Яна Русінова, Ганна Печенюк, Яна Тріщук та Тетяна Лайщук. За команду також відіграли Наталія Дроздюк та Надія Сойчак.
Участь у турнірі розглядалась як підготовчий етап до виступів команди на традиційних футзальних змаганнях серед студентів коледжів та участь дівчат у Чемпіонаті України з футболу серед молоді віком до 17 та 15 років. Змагання будуть проводитись у квітні цього року.
Гордимося нашими студентами-спортсменами, бажаємо їм перемог на різноманітних спортивних майданчиках!
Ростислав Нагорний,
почесний президент
ЖФК «Надвірняночка»
Вітаємо команду студентів-спортсменів «Надвірняночка - Надвірнянський коледж НТУ»!
13 березня 2018, 2:57 pm5 березня 2018 року відбулася знакова подія у футбольному житті смт. Богородчани. Вперше у приміщенні спортзалу Богородчанського професійного будівельного ліцею відбулось знакове спортивне дійство - турнір з футзалу серед дівчат на кубок селищного голови Ростислава Заремби. У гості до дівчат з «Богородчаночки» та ОТГ Дзвиняч завітали представниці сусіднього району – «Надвірняночка - Надвірнянський коледж НТУ» та з обласного центру - студентки Івано-Франківського базового медичного коледжу. Після урочистого відкриття змагань – внесення капітанами команд Державного Прапора України та виконання Гімну розпочалося змагання.
У першому півфінальному матчі студентки з Надвірної переграли з рахунком 14:2 представниць з обласного центру. А у фінальній зустрічі - з рахунком 8:4 були сильнішими за ОТГ Дзвиняч.
Команду наших студентів було нагороджено кубком, грамотою, а гравців відзначено медалями, які їм вручили селищний голова Богородчан Ростислав Заремба та голова Богородчанської районної федерації футболу Роман Балаш.
Анна Дем’янець стала кращим бомбардиром команди і турніру (10 м’ячів) і володарем почесної відзнаки. Романа Лукач засмучувала суперника 8 разів. По разу – Яна Русінова, Ганна Печенюк, Яна Тріщук та Тетяна Лайщук. За команду також відіграли Наталія Дроздюк та Надія Сойчак.
Участь у турнірі розглядалась як підготовчий етап до виступів команди на традиційних футзальних змаганнях серед студентів коледжів та участь дівчат у Чемпіонаті України з футболу серед молоді віком до 17 та 15 років. Змагання будуть проводитись у квітні цього року.
Гордимося нашими студентами-спортсменами, бажаємо їм перемог на різноманітних спортивних майданчиках!
Ростислав Нагорний,
почесний президент
ЖФК «Надвірняночка»
Розклад екзаменів на IІ семестр 2017-2018 н.р. для студентів груп О-31, О-32 та групи А-31
13 березня 2018, 2:51 pmРОЗКЛАД
екзаменів на IІ семестр 2017-2018 н.р. для студентів груп О-31, О-32
в період з 23.04.2018 по 06.05.2018 та групи А-31 в період з 09.04.2018 по 15.04.2018
|
Група |
Навчальна дисципліна |
Консультація |
Екзамен |
Викладач |
Асистент |
||||
|
Дата |
Час |
Ауд. |
Дата |
Час |
Ауд. |
||||
|
О-31 |
Організація автомобільних пасажирських перевезень |
23.04 |
1130 |
133 |
24.04 |
830 |
133 |
Лозинський І.М. |
Корчук М.П. |
|
Іноземна мова (за професійним спрямуванням) |
26.04 |
1130 |
317 326 |
27.04 |
1005 |
317 326 |
Непеляк У.В. Ісопенко Н.Й. |
Чайковська В.Я. Мельник Л.М. |
|
|
Правила і безпека дорожнього руху |
27.04 |
1130 |
131 |
02.05 |
830 |
131 |
Кіселюк В.В. |
Кундис А.Ю. |
|
|
О-32 |
Організація автомобільних пасажирських перевезень |
20.04 |
1130 |
133 |
23.04 |
830 |
133 |
Лозинський І.М. |
Гереджук О.М. |
|
Іноземна мова (за професійним спрямуванням) |
25.04 |
1130 |
317 313 |
26.04 |
1005 |
317 313 |
Чайковська В.Я. Непеляк У.В. |
Мельник Л.М. Андрійович Л.І. |
|
|
Правила і безпека дорожнього руху |
03.05 |
1130 |
131 |
04.05 |
830 |
131 |
Кіселюк В.В. |
Кундис А.Ю. |
|
|
А-31 |
Правила і безпека дорожнього руху |
06.04 |
1130 |
131 |
10.04 |
830 |
131 |
Кіселюк В.В. |
Гереджук О.М. |
|
Штучні споруди |
11.04 |
1130 |
104 |
12.04 |
830 |
104 |
Киричук М.В. |
Пенгрин А.Р. |
|
|
Вишукування та проектування автомобільних доріг і аеродромів |
13.04 |
1130 |
109 |
14.04 |
830 |
109 |
Голейко О.В. |
Смик В.Б. |
|
Розклад екзаменів на IІ семестр 2017-2018 н.р. для студентів груп О-31, О-32 та групи А-31
13 березня 2018, 2:30 pmРОЗКЛАД
екзаменів на IІ семестр 2017-2018 н.р. для студентів груп О-31, О-32
в період з 23.04.2018 по 06.05.2018 та групи А-31 в період з 09.04.2018 по 15.04.2018
|
Група |
Навчальна дисципліна |
Консультація |
Екзамен |
Викладач |
Асистент |
||||
|
Дата |
Час |
Ауд. |
Дата |
Час |
Ауд. |
||||
|
О-31 |
Організація автомобільних пасажирських перевезень |
23.04 |
1130 |
133 |
24.04 |
830 |
133 |
Лозинський І.М. |
Корчук М.П. |
|
Іноземна мова (за професійним спрямуванням) |
26.04 |
1130 |
317 326 |
27.04 |
1005 |
317 326 |
Непеляк У.В. Ісопенко Н.Й. |
Чайковська В.Я. Мельник Л.М. |
|
|
Правила і безпека дорожнього руху |
27.04 |
1130 |
131 |
02.05 |
830 |
131 |
Кіселюк В.В. |
Кундис А.Ю. |
|
|
О-32 |
Організація автомобільних пасажирських перевезень |
20.04 |
1130 |
133 |
23.04 |
830 |
133 |
Лозинський І.М. |
Гереджук О.М. |
|
Іноземна мова (за професійним спрямуванням) |
25.04 |
1130 |
317 313 |
26.04 |
1005 |
317 313 |
Чайковська В.Я. Непеляк У.В. |
Мельник Л.М. Андрійович Л.І. |
|
|
Правила і безпека дорожнього руху |
03.05 |
1130 |
131 |
04.05 |
830 |
131 |
Кіселюк В.В. |
Кундис А.Ю. |
|
|
А-31 |
Правила і безпека дорожнього руху |
06.04 |
1130 |
131 |
10.04 |
830 |
131 |
Кіселюк В.В. |
Гереджук О.М. |
|
Штучні споруди |
11.04 |
1130 |
104 |
12.04 |
830 |
104 |
Киричук М.В. |
Пенгрин А.Р. |
|
|
Вишукування та проектування автомобільних доріг і аеродромів |
13.04 |
1130 |
109 |
14.04 |
830 |
109 |
Голейко О.В. |
Смик В.Б. |
|
Результати загальноколеджівського конкурсу читців, присвяченого 204-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, який відбувся 6 березня в приміщенні кабінету-музею «Карпатська спадщина»
11 березня 2018, 10:36 pmУ конкурсі взяли участь студенти І-ІІІ курсів, які вразили глядачів та журі природністю виконання творів, креативністю, продемонстрували проникливе розуміння інтимної лірики, патріотичних, автобіографічних творів, емоційно розкрили соціальні проблеми в поемах і баладах Тараса Шевченка. На конкурсі була представлена авторська поезія та інсценізація уривків з поеми «Наймичка» у виконанні студентів групи П-11(Козьмин Тетяни, Луцюк Ольги, Бреславської Юлії, Вінтоняк Андрія, Дерещук Вікторії), а також уривка з поеми «Три душі» у виконанні студентів групи ІТ-11 ( Заяць Анастасії, Зозук Марії, Мазурак Романа, Блонського Віталія, Питлюк Павла, Якуб’як Юліани) студенти вміло продемонстрували хороші акторські здібності, художній смак, творчу уяву та фантазію.
За результатами оцінювання журі визначило переможців у кількох номінаціях:
Гран-прі
Римарук Ростислав, ст.гр. Б-11 «Розрита могила»
Лешко Анна, ст.гр. П-32 «Розрита могила»
Пирожук Олеся, ст.гр. Е-31 (авторська поезія)
Громадянська лірика
І-місце
Бакота Христина, ст.гр. П-11 Ліна Костенко «Кобзарю»
Медулич Яна, ст.гр. Ф-11 «Схаменіться будьте люде…»
ІІ-місце
Якуб’як Юліана, ст.гр. ІТ-11 «Хустина»
ІІІ-місце
Шеверук Андрій, ст.гр. АТ-11 «У казематі Х»
Гекманюк Андрій, ст.гр. АТ-11 «Ликері»
Остап’юк Надія, ст.гр. ІС-11 «Чого ти ходиш на могилу?»
Інтимна лірика
І-місце
Угринюк Наталія, ст.гр. П-11 «Утоплена»
Горовий Микола, ст.гр. АТ-11 «Доля»
ІІ-місце
Дідушко Іванна, ст.гр. І-11 «Думка»
Приймак Надія, ст.гр. ІС-11 «Лілея»
Нищак Станіслав, ст.гр. АТ-11 «Якби зустрілися ми знову»
ІІІ-місце
Губиляк Вікторія, ст.гр. ІС-11 «Утоплена» (уривок)
Бенюк Софія, ст.гр. Ф-11 «Тополя» (уривок)
Дякуємо всім учасникам конкурсу, бажаємо натхнення і успіхів, а також не зупинятися на досягнутому.
Переможці конкурсу будуть відзначені грамотами.





Результати загальноколеджівського конкурсу читців, присвяченого 204-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, який відбувся 6 березня в приміщенні кабінету-музею «Карпатська спадщина»
11 березня 2018, 10:13 pm
У конкурсі взяли участь студенти І-ІІІ курсів, які вразили глядачів та журі природністю виконання творів, креативністю, продемонстрували проникливе розуміння інтимної лірики, патріотичних, автобіографічних творів, емоційно розкрили соціальні проблеми в поемах і баладах Тараса Шевченка. На конкурсі була представлена авторська поезія та інсценізація уривків з поеми «Наймичка» у виконанні студентів групи П-11(Козьмин Тетяни, Луцюк Ольги, Бреславської Юлії, Вінтоняк Андрія, Дерещук Вікторії), а також уривка з поеми «Три душі» у виконанні студентів групи ІТ-11 ( Заяць Анастасії, Зозук Марії, Мазурак Романа, Блонського Віталія, Питлюк Павла, Якуб’як Юліани) студенти вміло продемонстрували хороші акторські здібності, художній смак, творчу уяву та фантазію.
За результатами оцінювання журі визначило переможців у кількох номінаціях:
Гран-прі
Римарук Ростислав, ст.гр. Б-11 «Розрита могила»
Лешко Анна, ст.гр. П-32 «Розрита могила»
Пирожук Олеся, ст.гр. Е-31 (авторська поезія)
Громадянська лірика
І-місце
Бакота Христина, ст.гр. П-11 Ліна Костенко «Кобзарю»
Медулич Яна, ст.гр. Ф-11 «Схаменіться будьте люде…»
ІІ-місце
Якуб’як Юліана, ст.гр. ІТ-11 «Хустина»
ІІІ-місце
Шеверук Андрій, ст.гр. АТ-11 «У казематі Х»
Гекманюк Андрій, ст.гр. АТ-11 «Ликері»
Остап’юк Надія, ст.гр. ІС-11 «Чого ти ходиш на могилу?»
Інтимна лірика
І-місце
Угринюк Наталія, ст.гр. П-11 «Утоплена»
Горовий Микола, ст.гр. АТ-11 «Доля»
ІІ-місце
Дідушко Іванна, ст.гр. І-11 «Думка»
Приймак Надія, ст.гр. ІС-11 «Лілея»
Нищак Станіслав, ст.гр. АТ-11 «Якби зустрілися ми знову»
ІІІ-місце
Губиляк Вікторія, ст.гр. ІС-11 «Утоплена» (уривок)
Бенюк Софія, ст.гр. Ф-11 «Тополя» (уривок)
Дякуємо всім учасникам конкурсу, бажаємо натхнення і успіхів, а також не зупинятися на досягнутому.
Переможці конкурсу будуть відзначені грамотами.






