Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову…
Ліна Костенко

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було запроваджено в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого народу.
З метою вшанування Міжнародного дня рідної мови у Надвірнянському коледжі НТУ викладачі циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін організували написання диктанту під назвою «Україна в нас одна».
Особливо активними виявилися студенти-першокурсники, які з неабияким ентузіазмом взялися за перевірку власних орфографічно-пунктуаційних вмінь та навичок. Це засвідчило той радісний факт, що громадянська позиція української молоді є практичним вираженням сентенцій нашого класика Уласа Самчука, який стверджував: «Не все одно, хто як говорить, яким богам молиться, які книжки читає. Не все одно, якими іменами названі вулиці наших міст, не все одно, хто домінуючим є для нас: Шевченко чи Пушкін. Не все одно, як це часто доводиться чути, кого ми вчимо в школі. Ні! Це не все одно...»
Дякуємо вам, дорогі студенти, за активну життєву позицію!!!
