Свято радості, знань у Надвірнянському коледжі НТУ
1 вересня 2018 року на подвір’ї коледжу біля каплички Богоматері з Дитям відбулося традиційне щорічне свято Знань, свято вічноюне, світле, радісне, щире.
Ведуча свята – заступник директора з виховної роботи Савчинець Г.Д. – після виконання Гімну України запросила о. Богдана поблагословити велику коледжівську родину на щасливий навчальний рік. Молебень до Богородиці та побажання духовного наставника створили задушевно-зворушливий настрій свята. Благословення у країну знань вселило впевненість і надію.
Ведуча запросила до слова заслуженого автотранспортника України, Голову ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а., заслуженого працівника освіти України Нагорного Р.В.. Директор коледжу з теплом і щирістю відзначив, що на День знань Україна в усіх своїх куточках виглядає ошатною, красивою, молодою. Це всенародне свято надії і віри в майбутнє, любові, адже 65 відсотків населення України тим чи іншим чином пов’язані з освітою, знаннями.
З особливим батьківським теплом звернувся господар навчального закладу до першокурсників (їх цьогоріч 247) та їхніх батьків, які вливаються в дружну коледжівську родину, чисельність якої немаленька: 1075 студентів, 159 працівників. Про компетентнісний і професійний рівень викладачів свідчить якісний склад: 17 здобули наукові ступені та звання; 15% - викладачі вищої категорії, з них кожен третій має педагогічне звання методиста. Для реалізації здібностей студентів служать спортивні комплекси, Палац культури і дозвілля молоді, гуртки за інтересами, хороша матеріально-технічна база. Основне – бажання студентів, бо ні в один глечик не наллєш джерельної води, якщо в ньому дірка. Ця інтерпретація філософських трактатів Г. Сковороди про мудрість і бажання вдосконалюватись є досить повчальною. Студенти Надвірнянського коледжу НТУ здобувають призові місця в олімпіадах і конкурсах, у спорті, художній самодіяльності. Є перемоги на всеукраїнському рівні, участь у міжнародних проектах. Ми пишаємось призерами Грицюк К., Дедерчук С., Іроденко С.. Бажаємо, щоб добра слава про коледж зростала і ширилась. Слава коледжу, студентам! Слава Україні!
До слова запрошується призер VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка Грицюк Каріна (гр. П-21), яка зайняла перше місце на всеукраїнському рівні. З відвертою щирістю звернулася студентка-другокурсниця до всіх і зокрема до першокурсників: «Кожен з нас відчуває хвилювання і почуття радості від зустрічі. Першокурсники влились в один з найкращих навчальних закладів. Минулого року я теж стояла і хвилювалась: «Що чекає мене?» Не бійтеся! Можливо, тут стрінете своє перше кохання, знайдете щирих друзів. Будьте енергійні, бадьорі та радісні, наполегливі й працьовиті.»
Савчинець Г.Д. подякувала викладачу української мови та літератури Дем'янчук О.В. за підготовку переможця у мовно-літературному конкурсі: «Ми гордимося, що серед всіх учасників фінального етапу України Каріна здобула І місце.»
Галина Дмитрівна привітала батьків першокурсників і запросила їх до співпраці. А в дарунок – пісня «Любий татусю і люба матусю», виконана Яною Русіновою.
Івасик Л.В. – в.о. методиста відділення загальноосвітньої підготовки – звернулася до першокурсників із побажаннями бути наполегливими, здоровими, досягати вершин у навчанні.
Від першокурсників виступив Дубінський А., майбутній електромеханік. Анатолій переконаний, що можливість навчатись у цьому чудовому навчальному закладі слід вважати за честь. Доброго здоров’я і міцних нервів побажав викладачам, а студентам – успіхів у спорті, навчанні, бути активними, щоб реалізовувати і розвивати свої здібності.
Савчинець Г.Д. : «Вже більше трьох років на Сході України триває російсько-українська війна, гинуть найкращі українці, цвіт нації. Серед них наші земляки, які пішли боронити рідну землю, прагнули зберегти її територіальну цілісність. Поліг у бою і наш випускник Ільчук Павло, меморіальну дошку якому відкрито на фасаді центральної будівлі коледжу».
Студентки Угринюк Н. та Бакота Х. виступили з художнім читанням віршів «Молюся за тебе, моя Україно» та «Щастя буває різне…» І за словами «Щастя немає без миру» злетіли у піднебесся жовті та сині кульки, стверджуючи: «Збережемо мир».
Після представлення адміністративно-керівного складу коледжу пролунав перший дзвоник. Його пронесли кращі студенти коледжу: Лацко В. (гр. О-41) та Грицюк К. (гр. П-21).
Пісенний сувенір «Україно-ненько» подарувала присутнім Яна Мисюк, студентка економіко-правового відділення.
Прозвучав наш Славень, сповістивши про завершення урочистої лінійки з нагоди Дня знань. Савчинець Г.Д. запросила студентів 1-го курсу та їхніх батьків у аудиторії, оголосивши тематику першої виховної години:
1. Прагнемо миру.
2. Під синьо-жовтим прапором свободи з'єднаймо весь великий нарід свій (до 100-річчя ЗУНР).
