11 жовтня 2017 року світлиця-музей «Карпатська спадщина» Надвірнянського коледжу НТУ гостинно вітала шанованих гостей – членів районного братства УПА: Михайла Юркевича, голову братства, Михайла Чіка, Івана Кисляка та Михайла Осташука. Сивочолі герої радо зустрілися зі студентами груп ТБ-21 та ІС-21.

Ініціатором зустрічі були Галина Савчинець, заступник директора з виховної роботи, та Тетяна Богославець, голова профспілкової організації студентів коледжу.
Галина Савчинець, ведуча заходу, подала історичну довідку про УПА.
Довгі роки тоталітарної системи в СРСР змальовували Українську Повстанську Армію як ворога радянської системи, виховуючи у молодого покоління ненависть до справжніх героїв української землі.

УПА була утворена 14 жовтня 1942 року під час Другої світової війни, 75-річчя якої відзначається цього року. Це єдина армія в світі, яка воювала одночасно і проти СРСР, і проти фашистів.
Теплим спогадом про ті буремні роки відгукнулась в душах запрошених, зачитана Присяга вояка Української Повстанської Армії. До привітань гостей долучились і студенти, які вручили квіти та читали вірші, це: Анна Лешко, Леся Пирожук, Інна Зозук, Люба Кріцак.

Студенти із захопленням слухали розповіді Михайла Юркевича, про те, як він 15-річним юнаком прийшов до повстанців. А власні вірші 94-літнього сивочолого чоловіка Михайла Чіка закарбувалися, мабуть, у пам’яті присутніх на все життя.
До привітань ветеранів приєднався і викладач історії Євген Самборський.

Особливим моментом зустрічі був спів гостей, які із задоволенням виконали для студентів три пісні, під час їх виконання скручувалися сльози і на очах упівців, і на очах молодого покоління, які дякували за можливість живої зустрічі з очевидцями важких і відважних подій в історії України.

На завершення години вшанування ветеранів УПА всі присутні акапельно заспівали Гімн України. І в стінах Надвірнянського коледжу гучно лунало: «Слава Україні» - «Героям слава»!!!

