І етап VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови

Мова - втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова.
Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її.
Борімося за красу мови, за правильність мови,
за приступність мови, за багатство мови…

М. Рильський

Як відомо, мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші пращури. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

Мова й писемність – це фактори, що творять культуру народу. Без мови немає і самого народу. «Як золотоносна ріка, мова переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі», – сказав про нерозривність мови й народу Дмитро Павличко.      

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 31.10.2017 року №1435 «Про проведення Всеукраїнських олімпіад та конкурсів серед студентів закладів освіти, що  здійснюють підготовку молодшого спеціаліста у 2017/2018 навчальному році», з метою виявлення та підтримки обда­­ро­ваної студентської молоді, розвитку і реалізації здібностей студентів, сприяння утвердженню державного статусу української мови, системного вдосконалення навчального процесу 08 лютого 2018 року у Надвірнянському коледжі НТУ проведено І етап VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови.

У змаганні взяли участь студенти другого року навчання – кращі знавці української мови, які продемонстрували високий рівень знань з різних розділів мовознавства. Під керівництвом викладачів української мови та літератури 43 учасників олімпіади було ознайомлено з вимогами щодо виконання завдань, критеріями оцінювання.

Зазначимо, що Олімпіада з української мови проводилась з метою підвищення інтересу другокурсників до мови, виявлення та підтримки обда­­ро­ваної молоді, розвитку і реалізації здібностей студентів. Учасники лінгвістичного змагання мали можливість застосувати теоретичні знання на практиці, знаходити нестандартні рішення для виконання різного характеру мовних завдань, долати стресостійкість, продемонструвати самостійність, дисциплінованість, організованість, здатність  творчо мислити, спрямовано і вдумливо працювати.

    

Завдання олімпіади було побудовано таким чином, щоб при їх виконанні студент максимально використовував весь набір знань та умінь, одержаних у процесі навчання. Ступінь складності завдань відповідав рівню теоретичної та практичної підготовки студентів. Учасник олімпіади максимально міг набрати 40 балів.

Призерів Олімпіади визначено на спільному засіданні журі за результатами перевірки виконаних робіт (протокол №7 від 13.02.2018 року). Враховувалася повнота та закінченість відповідей на завдання олімпіади, логічний зв'язок між частинами завдань, оригінальність формулювання думок.

                          Серед другокурсників призерами стали:

І місце  –    Повпа Ольга Йосипівна (гр. П-21)

ІІ місце  – Іроденко Софія Юріївна (гр. Ф-21)

                                          Чернецька Оксана Володимирівна (гр. ІТ-21)

                         Ломага Віктор Іванович (гр. ЕМ-21)

                          Ануліч Олег Робертович (гр. ЕМ-21)

     ІІІ місце  –  Дедерчук Софія Петрівна (гр. ІТ-21)

                         Хімич Назар Юрійович (гр. ЕМ-21)

                                 Данилюк Богдана Василівна (гр. П-21)

                     Зозук Інна Василівна (гр. ІС-21)

Вітаємо студентів-переможців конкурсу І етапу, бажаємо перемоги у ІІ турі олімпіади 22 лютого 2018 року на базі Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету. 

JoomShaper