Звітна конференція на тему: «Практика: реалії сьогодення, розширення можливостей та перспективи»

 

Відомий американський журналіст Сідней Дж. Гарріс писав: «Вся мета освіти – перетворити дзеркала на вікна». Цей вислів можна тлумачити по-різному, однак важливо зрозуміти, що освіта має бути інвестицією в майбутнє, а не давати прибутки вже сьогодні. Потрібно навчатися, розвиватися і виходити за межі своїх горизонтів. Тільки так можна перетворити дзеркала на вікна і стати успішним в житті, зокрема в сфері обраної професії.

Без сумніву, навчання сьогодні є сходинкою в успішне завтра, тому коледж всіляко заохочує здобувачів освіти до особистісного зростання та професійного становлення, сприяє підвищенню їхнього інтересу до обраної спеціальності, зокрема під час виконання практичних та лабораторних робіт з використанням новітнього сучасного обладнання, проходження різних видів практики.

Набуті спеціальні компетентності, практичні навички і досвід є великою конкурентною перевагою випускників, а практико-орієнтоване навчання – прерогатива в освітній діяльності нашого закладу.

05 травня 2023 року відбулася звітна конференція за результатами технологічної і переддипломної практики. Студенти-випускники групи ЕМ - 41, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Обслуговування та ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів» і досягли кращих результатів під час проходження практики, демонстрували свої презентації звітів з практики та ділилися набутими знаннями і практичним досвідом зі студентами молодших курсів.

У заході взяли участь партнери коледжу – представники ГК «АЛЬЯНС», м. Івано-Франківськ: Михайло ГОРБАЧОВ, генеральний директор компанії; Андрій КІНЧАК, керівник сервісного центру Volkswagen та Віктор НАКОРНЄЄВ, керівник сервісних центрів BMW, Škoda, водночас безпосередні керівники практики студентів від підприємства.

З вітальним словом виступив Ростислав НАГОРНИЙ, директор ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ», який укотре озвучив основне кредо закладу: «Сьогоднішні студенти – майбутнє нашої України!».

Особливо цікавим для присутніх був виступ Михайла ГОРБАЧОВА на тему: «Успішний старт кар’єри: якості та здібності, які допоможуть реалізувати себе у сфері автосервісу». Керівник компанії нагадав про ключові компетентності, які слід студентам розвивати уже сьогодні і які максимально важливі для майбутньої успішної професійної діяльності. «Оскільки ми живемо і працюємо у складні часи невизначеності та неоднозначності, потрібно бути дуже гнучкими і вміти швидко та активно адаптуватися до змін, постійно розвиватися і максимально реалізовувати свій потенціал», – сказав доповідач і наголосив на тому, що базисний принцип, який цінується в бізнесі – це чесність, акцентував і на інших важливих рисах, зокрема на вмінні йти на ризик та здатності працювати в команді, терпінні, витримці, дисциплінованості, зосередив увагу на самодисципліні, яку потрібно розвивати з дрібниць, і побажав усім студентами постійного прагнення бути кращими, ніж учора.

  

Микола КАШУБА, голова циклової комісії загальнотехнічних дисциплін та електромеханіки, гарант освітньо-професійної програми, спільно з Уляною СВІДРАК, завідувачкою навчально-виробничої практики, вели мову про важливість наскрізності практичної підготовки фахового молодшого бакалавра за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, розширення можливостей та перспектив щодо працевлаштування і кар’єрного зростання відповідно до вимог суспільства та ринку праці.

    

Важливим було обговорення результатів анкетування щодо проходження практики та пошук резервів для її удосконалення. Відрадно, що, за результатами опитування, практика для студентів є не формальною, а корисною на 100%.

Загалом студенти отримали цінні актуальні рекомендації і поради від професіоналів-практиків. Андрій КІНЧАК та Віктор НАКОРНЄЄВ звернули увагу на необхідності поглиблено вивчати іноземну мову, усебічно розвиватися, розширювати набуті знання та вміння, бути ініціативними та цілеспрямованими і успішно реалізовувати себе в обраній сфері діяльності в Україні, а не за кордоном.

  

Керівництво ГК «АЛЬЯНС» зацікавлене в залученні молоді  до роботи в компанії, адже молодь –  це енергія, нові ідеї і майбутнє України. Саме за результатами проходження практики Андрію Дудці, студенту групи ЕМ-41, випускнику, майбутньому фахівцю, публічно запропоновано офіційне працевлаштування. Такі події – це стимул для студентів молодших курсів навчатися, вдосконалюватися та розвиватися!!!

Світлана ДРЕБОТ, заступниця директора з навчально-методичної роботи, підвела підсумки звітної конференції, аналізуючи й оцінюючи кожну доповідь, та подякувала всім присутнім за участь і плідну роботу.

За словами студентів, проходити практику –  означає вміти приймати виклики та розвиватися. Це інвестиція у майбутнє та цінний досвід на все життя!!!

  

  

  

    

 

JoomShaper